O co chodzi z kalendarzem adwentowym? DIY jak zrobiłam mój kalendarz

O co chodzi z kalendarzem adwentowym?

Kalendarz adwentowy to nieodłączny element przygotowań do Bożego Narodzenia. Zwykle składa się z 24 skrzynek lub kieszonek, które są wypełnione małymi prezentami lub słodyczami. Każdego dnia w okresie adwentu dziecko może otworzyć jedną z kieszonek i odkryć niespodziankę. Takie tradycyjne kalendarze można kupić w sklepie, ale można też zrobić własnoręcznie.

W tym roku postanowiłam zrobić kalendarz adwentowy dla mojego dziecka samodzielnie. Chciałam, żeby był on nie tylko ciekawy i estetyczny, ale także pełen edukacyjnych treści.

Do stworzenia kalendarza użyłam kilku prostych materiałów, takich jak:

  • 24 kartki papieru kolorowego
  • sztukę grubej tektury
  • kolorowe mazaki
  • klej
  • nożyczki
  • kawałki sznurka lub wstążki
  • małe kieszonki z papieru lub woreczki z organzy

Na początku narysowałam i pokolorowałam 24 świąteczne motywy na kartkach papieru kolorowego. Następnie wycięłam z tektury kształt choinki i przykleiłam na niej kolorowe motywy. Po tym etapie przechodziłam do przygotowania kieszonek, które będą przechowywać niespodzianki. Zrobiłam je z kolorowego papieru lub organzy, związałam sznurkiem i przykleiłam do choinki.

Do kieszonek umieściłam różne rzeczy, takie jak puzzle, kolorowanki, książki, gry planszowe, ale także słodycze. Starałam się, żeby każda z niespodzianek była ciekawa i wartościowa.

Mój kalendarz adwentowy dla dziecka jest nie tylko miłym sposobem na oczekiwanie na Boże Narodzenie, ale także doskonałą okazją do edukacyjnej zabawy. Każdego dnia mój syn będzie miał szansę odkryć coś nowego, co będzie go rozwijać i bawić jednocześnie.

Warto zwrócić uwagę na to, że kalendarz adwentowy może być zrobiony na wiele sposobów, w zależności od preferencji i możliwości. Można wykorzystać różne materiały, takie jak papier, tektura, drewno czy tkanina, a także wypełnić go różnymi niespodziankami. Ważne, aby każda z kieszonek była dobrze zaplanowana i dostosowana do wieku dziecka oraz jego zainteresowań.

Kalendarz adwentowy to nie tylko świetna zabawa dla dziecka, ale także sposób na budowanie atmosfery przedświątecznej w domu. Dzieci uwielbiają oczekiwać na Boże Narodzenie i cieszyć się z każdej małej niespodzianki, którą znajdą w kalendarzu. To także doskonała okazja do spędzenia czasu z rodzeństwem lub przyjaciółmi i tworzenia miłych wspomnień.

Zapraszam do spróbowania swoich sił w tworzeniu kalendarza adwentowego dla dziecka. To doskonała okazja do spędzenia czasu w rodzinie i stworzenia miłych wspomnień przed świętami Bożego Narodzenia.

Ostatnio na naszym blogu

Zaplanuj urlop z książką - Pobudź wyobraźnie na wakacjach

Czytanie książek to świetny sposób na spędzenie wakacji. W tym artykule postaram się zachęcić Was do zaplanowa

Jak powstała książka? Kiedy pojawiła się pierwsza książka i jak wyglądała?

Książki towarzyszą mi od dziecka i zawsze miały dla mnie ogromne znaczenie - lubię poznawać nowe historie, świ

Kobieca miłość do mody - Odkrywanie Fascynującego Świata Stylu i Elegancji

Myślałaś kiedyś, dlaczego tak wiele z nas, kobiet, z taką pasją podchodzi do świata mody? Mam

Książka "Ależ, Bolusiu!" - Barbro Lindgren, Olof Landström

Książka "Ależ, Bolusiu!" to prawdziwa perełka w światowej literaturze dziecięcej. Opowieść o upartym Prosiaczk

Co musi się znaleźć w każdej kosmetyczce?

Dzisiaj chciałabym porozmawiać z Wami o trzech kosmetykach, które uważam za niezbędne w każdej kosmetyczce. Ch

Książka "Małe kobietki" - Louisa May Alcott

"Małe kobietki" to klasyczna amerykańska powieść Louisy May Alcott, która opowiada historię czterech sióstr -