Biblioteczka przyszłej mamy

Biblioteczka przyszłej mamy

Oczekiwanie na narodziny dziecka to czas pełen emocji, ale także wątpliwości i niepewności. Dlatego warto sięgnąć po literaturę, która pomoże przyszłym mamom lepiej zrozumieć ten wyjątkowy okres w ich życiu. W tym poście chciałabym polecić kilka książek, które moim zdaniem są idealnymi lekturami dla kobiet oczekujących dziecka.

"Sztuka karmienia piersią"
- LLLI (La Leche League International)
Ta książka to prawdziwa biblia dla matek karmiących piersią. Zawiera praktyczne porady, wskazówki i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących karmienia piersią. Autorkami są specjaliści z organizacji LLLI, która od ponad 60 lat pomaga matkom na całym świecie w karmieniu piersią. Książka jest nie tylko źródłem wiedzy, ale także wsparciem dla kobiet, które w tym trudnym okresie potrzebują zrozumienia i dobrych rad.
Moja ocena:

"Cudowne dziecko"
- Lennart Nilsson
To niezwykła książka, która przedstawia rozwój dziecka od chwili poczęcia do narodzin. Autorem zdjęć jest Lennart Nilsson, słynny szwedzki fotograf, który poświęcił wiele lat na dokumentowanie procesu powstawania nowego życia. Książka jest wspaniałą lekcją anatomii i biologii, ale przede wszystkim niesamowitą opowieścią o cudzie narodzin.
Moja ocena:

"Początek"
- Sharon Begley
Ta książka to przewodnik po fascynującym świecie mózgu dziecka. Autorka, Sharon Begley, wyjaśnia, jak rozwijają się neurony i jakie czynniki wpływają na rozwój mózgu. Książka zawiera także wiele porad dla rodziców, jak wspierać rozwój mózgu dziecka i jakie czynniki mogą mu zaszkodzić.
Moja ocena:

"Mama, tato - jestem gejem"
- Richard Cohen
Książka ta nie dotyczy bezpośrednio ciąży, ale jest to ważna pozycja dla każdej przyszłej matki. Autor, Richard Cohen, opowiada o swojej drodze do akceptacji własnej homoseksualnej orientacji i o tym, jak jego rodzice zareagowali na tę informację. To bardzo emocjonalna i inspirująca historia, która pomoże matkom lepiej zrozumieć potrzeby i problemy swoich dzieci.
Moja ocena:

"Dziecko, które nie śpi"
- Eduard Estivill
To książka dla wszystkich rodziców, którzy mają problemy z usypianiem swoich dzieci. Autor, Eduard Estivill, to uznany hiszpański specjalista od snu, który opracował skuteczną metodę pomagającą dzieciom zasnąć.
Moja ocena:

Podsumowując, ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety, który obfituje w wiele pytań i wątpliwości. Dlatego warto sięgnąć po książki, które pomogą zrozumieć ten okres i przygotować się do roli matki. Książki, które poleciłam, to tylko niektóre z wielu wartościowych pozycji dla przyszłych mam. Czytanie takiej literatury może być świetnym sposobem na relaks i przygotowanie się na nadchodzące wyzwania.

Ostatnio na naszym blogu

Książka "Ależ, Bolusiu!" - Barbro Lindgren, Olof Landström

Książka "Ależ, Bolusiu!" to prawdziwa perełka w światowej literaturze dziecięcej. Opowieść o upartym Prosiaczk

Co musi się znaleźć w każdej kosmetyczce?

Dzisiaj chciałabym porozmawiać z Wami o trzech kosmetykach, które uważam za niezbędne w każdej kosmetyczce. Ch

Książka "Małe kobietki" - Louisa May Alcott

"Małe kobietki" to klasyczna amerykańska powieść Louisy May Alcott, która opowiada historię czterech sióstr -

Książki ze zwierzętami dla dzieci

Dla dzieci książki to nie tylko sposób na rozrywkę, ale również narzędzie do nauki i rozwijania wyobraźni. Ksi

Ciasteczka z miodem, cynamonem i skórką pomarańczy

Ciasteczka zawsze są wspaniałym pomysłem na słodki poczęstunek do kawy lub herbaty. Dzisiaj proponuję Wam prze

Szparagi w cieście francuskim z boczkiem i serem

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami przepisem na szparagi w cieście francuskim z dodatkiem boczku i sera.