Książkowy Kalendarz Adwentowy #3 | "Święta dzieci z dachów"


Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.


Pojawiła się na mojej czytelniczej liście obok Prezentu dla Cebulki. Mam wielką słabość do książek z Wydawnictwa Zakamarki, a obie te książki zbierały bardzo dobre recenzje. Tegoroczne wydanie Kalendarza Adwentowego ułatwiło mi decyzję i właśnie te tytuły wylądują u nas teraz. 

"Święta dzieci z dachów" Mårten Sandén

Zdjęcie jest ilsutracją do tekstu.


Jest północ, dworzec kolejowy w Sztokholmie i troje małych uciekinierów z domu dziecka, Mago, Stella i Issa. Wokół czuć atmosferę Bożego Narodzenia, ale dzieci mają misję - muszę odszukać ojca jednej z dziewczynek. To nie przypadek, że tuż po przyjeździe spotykają bezdomnego, który nie pamięta kim jest. A już za chwilę poznają Piranię, dziewczynkę z dachów, która wprowadzi ich w tajemniczy świat osieroconych żyjących wśród kominów.


Dzieci mają 24 dni na przywrócenie pamięci swojemu nowemu przyjacielowi i na powrót ojca Mago. To również czas na znalezienie swojego miejsca na ziemi i ludzi, którzy się o nich zatroszczą.


Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.


Nie mogę pozostać obojętna na piękne, staranne wydanie tej książki. Do tego subtelne ilustracje Liny Bodé, które zdecydowanie kontrastują z tymi, które prezentowałam wcześniej.

Na chwilę obecną to dla nas książka wyciszająca, do poduszki, na sen. Z czasem do czytania w oczekiwaniu na Boże Narodzenie.


Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.


Zapraszam również do obejrzenia trzeciej części naszych przedświątecznych przygotowań, a w niej roziskrzony milionem światełek Olsztyn. 😍💫
👉 Zajrzyjcie jeszcze tu:


Dane techniczne książki

Święta dzieci z dachów
Tekst: Mårten Sandén
Ilustracje: Lina Bodén
Wydawnictwo: Zakamarki
Liczba stron: 100
Oprawa: twarda

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger