♥ 3 ♥


do utraty tchu blog

- Jest już słonko! Wstawamy, mamo! - Twoje słowa plączą się w pajęczynie ze snu. Przedzierają się przez ciszę i odbijają się od ścian. Mościsz się między nami, rozpychasz drobnymi rączkami. Przymykam oczy, aby wykraść choć chwilę. Wpychasz mi palce, unosząc powieki, rozciągasz usta w uśmiechu:
- Uśmiechnij się, mamusiu! No, uśmiechnij. - później odkryję w telefonie magiczne selfie, z uciętą twarzą i moim czołem na pierwszym planie. Otwieram oczy, przeganiam sen z głowy i przyciągam Cię do siebie, jednocześnie odkładając telefon na bok. Tulę Cię mocno, aż zaczynasz się wiercić i śmiać, gdy moje włosy łaskoczą cię w buzię. Obsypuję roztrzepaną główkę pocałunkami. Odrzucamy pościel, gramoląc się nieporadnie z łóżka. Po chwili mieszkanie wypełnia natarczywy dźwięk budzika. Zaczynamy nowy dzień. 


Być może posprzeczamy się, gdy utopię płatki w mleku. Urządzisz mi wyścig o poranku, gdy ja będę starała uczesać Twoje poplątane nocą loki. Przed wyjściem ubrudzisz sobie bluzkę pastą, myjąc swoje drobne ząbki. Wyśpiewasz mi do ucha piosenkę z refrenem Mamo, nie idź do placy. Ja pójdę z tobą. Przy drugiej zwrotce i wtórze psa z parteru, obudzisz wszystkich sąsiadów. Opatulisz szyję drobnymi ramionami i na pożegnanie ucałujesz każdy centymetr twarzy, rozmazując starannie nałożony tusz. Później powspinamy się po drewnianych drabinach, pohuśtamy do przodu, do tyłu, do przodu, do tyłu, patrz, mamo! Będę nieść Cię do domu, bo tulaj mnie, nie mam nóżek. Wieczorem, gdy noc przykryje wszystko wokół, uwijemy sobie kokon z kołdry, będziemy czytać książki z bibliotecznego stosu, ponucę ulubione piosenki aż melodia zrówna się z Twoim spokojnym oddechem. 


Dziś jest Twój dzień. Będziemy tulić się mocniej i dłużej, zjemy niespiesznie tatusiowego omleta z miodem. Będziemy ganiać wiatr po podwórku i tańczyć w takt naszego śmiechu. Niech reszta pozostanie tak, jak zwykle. Nie potrzeba nam nic więcej.


Rośnij zdrowa, moja kochana dziewczynko! Czupurku najdroższy. Dzielna trzylatko. 


Mama

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger