SHARE WEEK 2019 | Blogi, które czytam i polecam


do utraty tchu blog


Zastanawialiście się czasami, ile razy w ciągu dnia mówicie nie? Ja ostatnio robię to nazbyt często. Najczęściej w stosunku do mojej trzylatki. Choć wiem, że to nie jest zwykłe nie, bo nie, to jednak mnie to uwiera. Wyznaczam granice, dyskutuję, argumentuję. Momentami jestem tym najzwyczajniej w świecie zmęczona i czuję się jak taki totalny zgred. 


Oswajanie świata zarówno dla dziecka, jak i rodzica jest cholernie wymagające. Z całych sił staram się jednak nie zapominać, że bywa również piękne w prostocie. Że uczy, określa i że mogę mieć wpływ na to, czy złapię flow w codzienności. Potrzebne są do tego pozytywne bodźce. Dobre słowo, dostrzeżenie postępu, docenienie czy stwierdzenie po prostu faktu, że dzięki temu czuję się lepiej. Nie chodzi o zwykłe pochwały, szufladkowanie, ocenianie, a konkretne informacje, które z czasem zaprocentują wzmocnieniem poczucia własnego wartości u małego człowieka.


Pewnego popołudnia siedzieliśmy na podłodze w pokoju Lilki. Podczas kolejnego zbudowanego piętra z klocków, między jednym a drugim łykiem kawy, rozpoczęliśmy z mężem rozmowę. Ot tak, niby od niechcenia zaczęliśmy mówić o córce. O tym, czego ostatnio się nauczyła, z czym radzi sobie coraz lepiej, że gdy przytula, to jest nam wtedy przyjemnie... Opisywaliśmy nasze powszednie rytuały, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi, bo one po prostu są i dzieją się każdego dnia. Reakcja Lili była natychmiastowa. Obserwowała nas i przysłuchiwała się z zaciekawieniem i coraz większym uśmiechem. 


Myślę, że każdy z nas potrzebuje od czasu do czasy wsparcia i docenienia w tym, co robi. Uśmiechu na dzień dobry. Wyrozumiałości, gdy się potknie. Tolerancji na odmienne zdanie. Wydaje się oczywiste, ale nie jest. Dlatego cieszę się, że czasami okazja sama się nadarza. Tak, jak w przypadku SHARE WEEK.


do utraty tchu blog


SHARE WEEK

To akcja zorganizowana przez Andrzeja Tucholskiego, która polega na poleceniu trzech blogerów mających realny wpływ na nasze działanie. Do tej pory omijałam ten blogowy łańcuszek, a przecież jest kilka osób w polskiej blogosferze, które naprawdę uwielbiam, które zasługują na wyróżnienie i które w tym roku zgłoszę w swoim formularzu.


https://worqshop.pl/

Kasia z Worqshop to mój faworyt i jeśli czytacie mnie regularnie, to powinniście już wiedzieć, że ja Kasię szalenie lubię. Za szczerość i autentyczność, ale taką niewymuszoną i na luzie. Za to, że pisze wprost, bez lukru i ściemy. Że potrafi przyznać się do potknięć i zmiany poglądu. Choć z Kasią nie miałam okazji spotkać się w rzeczywistości i znamy się jedynie z wiadomości wymienianych w sieci, to jest jedną z tych osób, z którymi mogłabym wypić kawę. To dzięki niej zainteresowałam się planowaniem i ogarnianiem rzeczywistości, dokumentowaniem wspomnień, życiem tu&teraz i chwytaniem flow.

Do Kasi mi w blogowaniu najbliżej i to jej kibicuję z całego serducha. Ponadto Kasia bierze również udział w konkursie TWÓRCA ROKU. Głos na Kasię możecie oddać TU.



http://www.flowmummy.pl/

Och, Dżastina! 😁 Znacie FlowMum? Jeśli nie, koniecznie nadrabiajcie! To taka osoba, na widok której buzia sama się śmieje. Mama trzech chłopców z oooooogromnym poczuciem humoru. Cenię ją za to, w jaki sposób pokazuje rodzicielstwo, jak nie owija w bawełnę i wali prosto z mostu. Porusza tematy niekoniecznie lekkie, ale podane w lekki sposób.



https://lifemanagerka.pl/


Dzięki Agnieszce zaczęłam zastanawiać się nad jogą. Dziś nie wyobrażam sobie treningu bez praktyki. Podziwiam ją za samoświadomość i chęć dzielenia się wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Jawi mi się jako normalna, bez zbędnej maniery, szczera dziewczyna. Do tego niesłychanie wrażliwa na krzywdę i to wszystko sprawia, że wracam na jej bloga jak bumerang. 


🌱🌸🌱


W tym roku postanowiłam wyróżnić trzy fajne blogerki, które dzięki działalności w sieci robią dużo dobrego. I życzę im, aby nie straciły zapału do blogowania, niech tworzą, inspirują, motywują. Jednak takich osób, do których zaglądam regularnie jest znacznie więcej:

Kameralna - slow life uczyłam się od Doroty, jej porady fotograficzne chłonęłam jak gąbka. Z radością obserwuję rozwój działalności Kameralnej, na dodatek Kameralnej z Olsztyna!

Niebałaganka - Ania mobilizuje mnie do ogarnięcia chaosu, jaki tworzymy w tych swoich czterech kątach. Jednak w Niebałagance jest też bardzo dużo ciepła rodzinnego i naturalności, które bardzo cenię.

Edyta Zając - o psychologii i rozwoju, o pracy nad sobą, o relacjach. Każdy tekst Edyty skłania mnie do refleksji, do zastanowienia się. Lubię szczególnie, jak Edyta pisze o szacunku i wyrozumiałości dla samej siebie.

Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi - jak o książkach to koniecznie Diana! Mnóstwo wartościowej literatury, po którą nie zawsze sięgam 😜, ale za to skłaniam się, aby czegoś się dowiedzieć. Podziwiam talent fotograficzny - jej zdjęcia książek to mistrzostwo. Ach, Diana to też bibliotekarka. 😎😀

Diana również zgłosiła się do konkursu TWÓRCA ROKU w kategorii "kulturalnej". Jeśli chcesz jej pomóc, możesz oddać głos TU.

Socjopatka - Daga opisuje codzienność z socjologicznej perspektywy. Pochyla się często nad sprawami, z którymi zderzamy się każdego dnia, ale pomijamy w biegu powszedniości.

Ewelina Mierzwińska - pokaże Ci jak efektywnie zarządzać swoimi zasobami, ale to też bardzo aktywna mama, która dzieli się swoimi spostrzeżeniami i wątpliwościami. Nie zawsze nasze przemyślenia są zgodne, ale cenię ją za ogromną kulturę wypowiedzi. No, i za życie w USA ofkors! 😍😁

My Double-Decker Blog - to zestawienie nie mogłoby się obyć bez Tysi. Nie znam osoby bardziej zakręconej na punkcie języka angielskiego, bardziej oddanego i kreatywnego pedagoga. Jeśli szukasz inspiracji do przyswojenia angielskiego przez Twojego malucha, zajrzyj do Martyny. Ach, zapomniałam dodać, że Tysia to też najlepszy przyjaciel, jaki chodzi po tej ziemi. 👭💗😀




Powyższe zestawienie nie wyczerpuje mojej listy blogowych ulubieńców, ale bardzo chciałam zamknąć się w 10. 🙈 To tyle ode mnie, teraz kolej na Was!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger