Proste życie


do utraty tchu blog


Jest 21 sierpnia i choć od rana moja wierzba mieni się w słońcu, w powietrzu unosi się zapach jesieni. Czuję go od kilku dni, gdy niosę wiklinowy kosz pełen papierówek, zerwanych z babcinego ogrodu. Gdy zjadam jeszcze diabelsko kwaśne śliwki i przyglądam się zielonym owocom pigwy, z których w tym roku znów zrobię konfiturę i nalewkę na długie jesienno-zimowe wieczory. Lato po cichu odchodzi, a z nim dwadzieścia dziewięć lat mojego życia. Nadchodzi nowe. Jutro obudzę się jako trzydziestoletnia wnuczka, córka, żona i mama. Całkiem dobrze mi z tą myślą. 


Siedzę na kanapie z maseczką na twarzy, włosach i stopach, wsłuchana w jedną moich ulubionych playlist na YouTube z Indie Folk. Nie, nie szykuję się na urodzinową imprezę. Tak naprawdę zbieram siły na resztę dnia i korzystam z chwili, gdy moja dziewczynka śpi. Ostatnie dni dają nam w kość. Lili chyba nabywa nową umiejętność, a my przy okazji zdobywamy kolejny level rodzicielskiego wtajemniczenia, jak nie oszaleć i zdobyć działkę z cierpliwością. 


To nie tak, że nie chcę świętować tego wyjątkowego dnia. Oczywiście, że tak, ale po swojemu. Nie będzie tematycznej imprezy, instagramowych balonów z magiczną 30 i listy rzeczy, które chciałabym w najbliższym czasie dokonać. Będzie za to moja ukochana warmińska wieś, rodzina, zwierzaki i ogród otulony mgłą. Pójdę na spacer ścieżką wydeptaną wiernymi psimi łapami i podziękuję tej dziewczynie, która wciąż we mnie mieszka. Za wolność myśli, za dziecięcą przekorę, za codzienność podszytą marzeniami. Nasycę się wdzięcznością za tych, co są tuż obok. Za świeżą kawę o poranku. Za ściany, które tulą mnie tęsknie. Za pracę, która nie boli. Za ciało, które wydało na świat najpiękniejszy owoc. Za Nią i za Niego.


do utraty tchu blogMoje życie jest proste i jedynym, czego pragnę to, aby takim pozostało. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger