Idzie nowe | Piąty numer "Blogostrefy" już w sprzedaży. O zmianach na blogu i w magazynie


do utraty tchu blog


Przez wszystkie lata blogowania miałam pewien problem. Na dodatek problem z tym problemem polegał na tym, że nie zdawałam sobie sprawy, że go mam. 😉 Nie wiedziałam kto jest odbiorcą mojego bloga. Tak bardzo skupiłam się na tym, że chcę tworzyć własne miejsce w sieci, że nie zastanawiałam się do kogo tak naprawdę kieruję swoje posty. Wydawały mi się one na tyle uniwersalne, że mimo uszu puszczałam wszelkie uwagi znanych blogerów o grupie docelowej. 


To nie jest tak, że nie dbam o swoich czytelników. Wręcz przeciwnie - ogromnie cieszy mnie, że przez ten czas udało mi się tu zgromadzić tak wdzięczne grono odbiorców, którzy komentują, wspierają i dzielą się dobrym słowem. Jednak z każdym długoterminowym zajęciem bywa tak, że z czasem ono powszednieje. Dlatego bardzo ważne jest, aby znaleźć coś, co na nowo rozpędzi w działaniu. Ostatnio wielokrotnie pisałam Wam, że sporo się u mnie zmieniło. Nie tylko w trybie prowadzonego życia, ale przede wszystkim w głowie. Poukładałam sobie niektóre sprawy, dojrzałam do pewnych wniosków i dziś jest mi całkiem fajnie ze sobą. 😀 Nie zdziwi więc chyba nikogo fakt, że Do utraty tchu też przejdzie małą metamorfozę.Dla kogo piszesz?

Odkąd zaczęłam pracę nad "Blogostrefą", magazynem dla influencerów więcej uwagi zaczęłam poświęcać kulisom blogowania. Zgłębiałam tajniki budowania swojej marki w sieci i wielokrotnie napotykałam teksty, które zwracały uwagę na znajomość użytkowników tworzonej przez nas strony. Wciąż mijałam się z tym tematem, uważając, że nie jest on dla mnie tak ważny. Ach, ja naiwna! 


Wiem, że mój blog rządzi się swoimi prawami i zawsze jest bardziej po mojemu. Piszę o tym to, co mi w duszy aktualnie gra i w sposób, jaki mi odpowiada. Pod tym względem pewnie nic się nie zmieni. Jednak wydaje mi się, że doszłam do takiego momentu, że muszę podjąć konkretne kroki. Jedną z nich jest stworzenie Profilu Idealnego Czytelnika mojego bloga


Czytając Wasze komentarze oraz wiadomości, które do mnie spływają coraz częściej dostrzegam, że moimi czytelnikami są kobiety, zbliżone do mnie wiekiem, niekiedy też sytuacją życiową. Są one zazwyczaj w okolicach 25 - 45 lat, starające się łączyć pracę z życiem rodzinnym, szukające pasji w codzienności. I tak sobie myślę, że pisząc z myślą o Was, dziewczyny będzie mi łatwiej wyłuskać taki temat, który okaże się dla Was interesujący, a może i pomocny. Nie zamykam drzwi bloga przed innymi - jeśli ktoś, kto nie wpisuje się w powyższe ramy będzie miał ochotę tu zaglądać, to świetnie! Będzie mi miło! 


Prawda jest taka, że pisząc dla wszystkich, nie piszę dla nikogo. Nie da się zadowolić każdego. Dlatego skupienie się na węższym gronie odbiorców sprawi, że każdy mój tekst będzie jak kawa z koleżanką. Od początku chciałam, aby Do utraty tchu było przestrzenią na fajne rozmowy. Mam ogromną nadzieję, że tak nadal będzie! 😊
Nowy numer "Blogostrefy" już w sprzedaży!

Mój przydługi wstęp o zmianach nie jest bez powodu. 5 numer magazynu dla blogerów jest już w przedsprzedaży i trafi w Wasze ręce na przełomie lipca i sierpnia.


Cześć! ❤️ Miło nam ogłosić, że właśnie ruszyła sprzedaż 5 numeru BLOGOSTREFY! Link do sklepu znajdziecie w bio! Tym razem możecie zakupić czasopismo także w prenumeracie - wyjdzie taniej! O tym i innych zmianach pisaliśmy Wam w najnowszym wpisie na naszej stronie internetowej. :) Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy także promocję tekstów blogostrefowych na naszym firmowym fanpage i tu na IG. Treści są rozłożone na oba kanały, więc nie będą się powielać. Jeżeli więc jesteście ciekawi, jakie treści pojawią się w 5 numerze - śledźcie oba nasze portale społecznościowe. 😍 5 numer trafi w Wasze ręce na przełomie lipiec/sierpień. 💪🏻 ________________________ #blogostrefa #blogowanie #blog #blogosfera #czasopismodlablogerów #czasopismo #magazyn #okładka #nowynumer #dzieńdobry #niespodzianka #bloger #influence
Post udostępniony przez Blogostrefa (@blogostrefa)

Przed rozpoczęciem promocji najnowszego wydania poinformowaliśmy o zmianach, które myślę, że będą z korzyścią zarówno dla Was, jak i dla zespołu redakcyjnego. W skrócie wygląda to tak. 👇


do utraty tchu blog


Po więcej informacji zapraszam Was na nasz portal. Tam znajdziecie rozwinięcie wszystkich powyższych punktów.Co ode mnie?

W piątym numerze znajdziecie jeden artykuł mojego autorstwa, w którym postanowiłam poruszyć temat przeze mnie opisany na wstępie tego wpisu. Będzie on o grupie docelowej, a o pomoc w przygotowaniu poprosiłam Urszulę Phelep - autorkę bloga Szkoła Blogowania i założycielkę prężnie działającej grupy na Facebooku Blog Firma - grupa Urszuli Phelep. Jestem pewna, że rady przekazane przez Ulę będą inspirujące i motywujące do podjęcia konkretnych kroków dla każdego blogera, który (tak, jak ja) omijał temat Profilu Idealnego Czytelnika.


Oprócz mojego tekstu autorskiego, w nowym wydaniu "Blogostrefy" pojawią się również cztery artykuły zaproszonych przeze mnie blogerów:


  • Wygląd ma znaczenie - tekst Karoliny Gierdziejewskiej, autorki bloga Pasje Karoliny i Karografia. Karolina podzieli się swoją wiedzą na temat estetyki bloga;
  • Młodzi w teatrze - tekst Karoliny Purłan, autorki bloga Leśna Czytelnia. Czy kultura wysoka jest dla młodych? Przeczytacie o tym w najnowszym numerze. 
  • Jak dobrać krem? - pielęgnacja to mój konik, dlatego postanowiłam w tym numerze zaprosić do współpracy osobę, która jest dla mnie ekspertem w analizie rynku kosmetycznego i składu produktów, które ten rynek oferuje. Tekst napisała Martyna Gibzińska, autorka bloga Beat The Boredom.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze znajdziecie w najnowszym numerze czasopisma dla blogerów, zajrzyjcie na nasz fanpage oraz Instagram. Przeczytajcie również wpis u Dagmary | Socjopatka, która opowiada o swoim wkładzie w ten numer. A już niebawem głos zabierze Kasia (redaktor naczelna), Marzena, Kasia i Miłka, która niedawno dołączyła do naszego zespołu. 

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
Najnowszy numer "Blogostrefy" można zamówić w przedsprzedaży TU.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger