♥ 2 ♥Dziś jest Twój dzień. Chcę Ci tyle powiedzieć, pokazać świat nieznany i dreptać z Tobą ścieżkami utkanymi z miłości. Chcę uśmiech Twój w pamięci zamknąć. I strach przegonić, łzy osuszyć. Przyglądać się jak słoneczko otula złote loczki, a w oczach odbijają się błękitne obłoczki. Całować Twój zmarszczony nosek, brudne paluszki tulić, misie do snu kołysać, budować babki z piasku i gonić po trawie aż tchu brak. Łapać szczęście w garść, ściskać baloniki smutku i smakować każdy nowy dzień.

Tyle chcę Ci powiedzieć. Jak kocham, gdy budzisz mnie buziakiem i zasypiasz tuż obok. Jak duma mnie wypełnia, gdy wypowiadasz nowe słowo. I gdy sama ubierasz buciki. Gdy bawisz się z innymi dziećmi. I jak uparcie malujesz świat takim, jakim chcesz go widzieć.

Chcę uczyć się od Ciebie radości o poranku. I uśmiechu, gdy słonko świeci. Biegania po kałużach. Śpiewania do taktu z kroplami deszczu. Oddychać Tobą, kołysana Twoim oddechem. Gdy Twoje serduszko tuż obok mojego. Zanim pójdziesz swoją ścieżką, raźnym krokiem, z odwagą w dłoni i marzeniami we włosach. 

Dziś cała jesteś moja. Rośnij zdrowa, dwuletnia panienko. Chochliku kwietniowy. Moje wszystko.


Mama


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger