Pomaganie jest proste! Klasyka Dla Smyka


do utraty tchu blog


Ostatnio uczymy się z Lili nowej metody zasypiania - moja dziewczynka ląduje w łóżeczku, a ja jej czytam. Marnie nam to idzie. Nadal na pierwszym miejscu jest mamusi mleczko i tulące ramionka. Podczas jednej z takich przepraw, gdy moja dziewczynka dokazuje na całego i po raz kolejny zmienia pozycję, ja uparcie czytam historię o małym, brązowym króliczku. Z czasem poddaję się i biorę te pulchniutkie, zwiercone ciałko, sadzam Lilkę na kolanach i przytulam. Mój oddech rozwiewa jej delikatne włoski, malutka rączka muska mnie niczym piórko, czuję, że powoli nadchodzi upragniony sen. Jeszcze długo po zaśnięciu Lili, trzymam ją w ramionach i obserwuję jak miarowo bije jej serduszko, a jedwabne rzęski drgają w nierównym rytmie. To nasze Tu i Teraz. W takich chwilach wiem, że jestem wielką szczęściarą. Nie mam milionów na koncie, garderoby prosto z wybiegu, ani wypasionego auta w garażu. Ba, nawet nie mam garażu! Ale mam wszystko. Mam dom, wypełniony miłością po sufit i każdego dnia otwieram szeroko okna, aby wypuścić moje dobro w świat. Mogę, ot tak, usiąść z moją córeczką i czytać jej książki. Wiesz, że to luksus? Gdy pomyślę, że są wśród nas dzieci, które nie mogą cieszyć się spojrzeniem pełnym oddania i troski, muszą je dzielić z innymi potrzebującymi, wtedy czuję narastający żal i niesprawiedliwość. Dlatego tak bardzo cenię ludzi, którzy pomagają. Ty też możesz. 


Klasyka dla smyka, czyli Daga i Osiński rozczytują milusińskich


Autorką plakatu jest Justyna. Możesz go pobrać TU w celu promocji wydarzenia.

Klasyka dla smyka to akcja, wymyślona przez Dagmarę (Socjopatka) i Radka (Osiński po ludzku), która ma na celu zaszczepienie wśród najmłodszych z Domów Dziecka miłości do czytania. To piękna inicjatywa, zrodzona z potrzeby serca, z pasji do słowa pisanego i chęci podzielenia się tym, co jawi się oczywistym, a dla niektórych jest po prostu nieosiągalne. Dzięki Dagmarze, Radkowi i wielu innym blogerom, wydawnictwom i ludziom dobrej woli, którzy przyłączyli się do akcji, w pierwszym miesiącu aż 8 placówek opiekuńczo-wychowawczych otrzymało nowe książki. W marcowym rozdaniu tych pakietów było 17! Cudowne, prawda? Aż ciężko powstrzymać uśmiech!


Teraz rusza kolejna edycja - kwietniowa i najfajniejsze w tym wszystkim jest to, ze Ty też możesz dołożyć swoją cegiełkę. Wystarczy, że pod wpisem u Dagmary i Radka zgłosisz wybrany przez siebie Dom Dziecka, a pod koniec miesiąca zostaną wylosowane placówki, do których trafią przygotowane pakiety przeróżnych lektur. Ilu będzie zwycięzców? To wszystko zależy od tego, ile zostanie zebranych książek.do utraty tchu blog


Jeśli chciał(-a)byś wspomóc tę piękną inicjatywę, śmiało - działaj! Możliwości jest mnóstwo:

  • możesz pomóc w promocji tego wydarzenia i zostać ambasadorem;
  • możesz podarować nawet jedną, nową i nieużywaną książeczkę;
  • zorganizować zbiórkę pieniędzy i kupić za to kilka książek, które przekażesz;
  • a może jesteś wydawnictwem, które chce zostać sponsorem? Wszelkie informacje znajdziesz u Dagmary i Radka - gorąco zachęcam Cię do odwiedzenia ich stron. Ponadto na Facebooku utworzona została grupa, w której pojawiają się informacje o postępach kolejnych rozdań.


do utraty tchu blog

do utraty tchu blog


Jako mama, polonista i osoba pracująca wśród książek jestem w pełni przekonana o słuszności akcji Klasyka dla smyka. Głęboko wierzę, że słowa mają moc. Że dzięki literaturze i pasji czytelniczej możemy zmienić swój świat. Moja Lilka otoczona jest książkami od pierwszych swoich dni, ma mamę i tatę, dla których jest cudem, ma wszystko, co teraz jest jej niezbędne. Niestety rzeczywistość bywa czasami smutna i nie każdy ma aż tyle. Może książka okaże się wybawieniem, może jakiś bohater wskaże odpowiednią drogę, może otworzą się drzwi wyobraźni, może... 


Nie zwlekaj, dołącz do akcji Klasyka dla smyka! To, co dobre wraca. 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger