Z Lilusiowej biblioteczki: "Krowa Matylda nie może zasnąć" Alexander Steffensmeier


Krowa Matylda, do utraty tchu blog

Za oknem noc rozciągnęła na niebie granatowe płótno i rozsypała na nim brokatowe gwiazdki jak srebrne perełki. Księżyc rozprasza mrok niczym latarnia morska wskazująca drogę samotnej łodzi, a cisza otula ciepłem spokoju. Niby wszystko pasuje i jest jak zawsze, ale Matylda nadal nie może zasnąć. Na nic zamykanie krowich oczów, bo gdy tylko jedno opadnie jak ciężka zasłona w domu gospodyni, to drugie podjeżdża w górę i bawi się z krowią brwią. Może, gdy przypomni sobie bajkę, którą czytała jej i pozostałym zwierzętom gospodyni, to sen nadejdzie? Ale te straszne tygrysy, i jednoocy piraci... 😱 Nie, lepiej pomoczy kopytka w ciepłej wodzie, a może napije się ziołowej herbatki...? 


Znasz uczucie bezsennej nocy? Biedna Matylda właśnie tego doświadcza. Okazuje się, że taka samotna bezsenność jest jeszcze bardziej dokuczliwa. Dlatego pomysłowa krowa postanawia wyruszyć na zwiady po gospodarstwie, aby odnaleźć zagubiony sen.


* * *


Krowa Matylda, do utraty tchu blog


Gdy po raz pierwszy poznałam Matyldę z miejsca się w niej zakochałam. Ta energiczna i trochę psotna krowa mieszka wraz ze swoją gospodynią i pozostałymi zwierzętami w zagrodzie. I niby wszystko jest jak w innych gospodarstwach, ale ta rezolutna, kopyciasta obywatelka co chwila urozmaica codzienność swym towarzyszom. Ma też niezwykłego przyjaciela - listonosza. Ich znajomość początkowo była burzliwa i pełna strachu (listonoszowego strachu), ale z czasem przerodziła się w prawdziwą zażyłość.


Krowa Matylda, do utraty tchu blog

Krowa Matylda, do utraty tchu blog


Seria książek o przygodach krowy Matyldy to niesamowicie zabawna przeprawa zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych czytelników. Ogromną rolę odgrywają tu ilustracje, które są wprost fenomenalne - kolorowe, dopracowane w najmniejszym szczególe i utrzymane w humorystycznym stylu. Dla małych dzieci to dobry sposób na zabawę w rozpoznawanie zwierząt, zaś starsze maluchy mogą pokusić się o odnajdywanie maleńkich przedmiotów. Dorośli czytelnicy natomiast z pewnością docenią komizm szaty graficznej.


Krowa Matylda, do utraty tchu blog

Krowa Matylda, do utraty tchu blog

Krowa Matylda, do utraty tchu blog


Tekst nie jest zbyt skomplikowany, dlatego historię Matyldy poznaje już moja Lilka, która niebawem ukończy 10(!) miesięcy. Każda z części to różne perypetie mieszkańców gospodarstwa z urzekającą krową na czele. Zabawne sytuacje często wynikają z nieporadności okazałego zwierzęcia, które nieświadome swych gabarytów co rusz pakuje się w kłopoty. 


Niebanalny komizm sytuacyjny, rewelacyjna grafika, proste w przekazie historyjki i fenomenalna Matylda, która tylko z pozoru wygląda jak zwykła krowa - to zdecydowanie trafne podsumowanie serii autorstwa Alexandra Steffensmeiera. 


Krowa Matylda, do utraty tchu blogPozostałe tytuły z serii o krowie Matyldzie:
Dane techniczne

Krowa Matylda nie może zasnąć Alexander Steffensmeier
Wydawnictwo: Media Rodzina
ISBN 978-83-7278-814-6

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger