Przeczytaj & Podaj Dalej! Wielka wymiana książkowa


jesień


Wiesz, że książka żyje naprawdę? Budzi się z letargu, gdy wybierasz ją spośród uśpionych tomiszczy. Oddycha, chwytając łapczywie powietrze w papierowe płuca przy każdym dotyku. Czuje Twoją miłość, dlatego z wdzięczności układa rozrzucone myśli w słowa, wystukując rytm czytanych zdań. Nie pozwól jej odejść. Jeśli wiesz, że Wasz czas już minął możesz sprawić, że znowu poczuje się kochana. Puść ją w świat, oddaj innej zbłąkanej, czytelniczej duszy. Na pewno jest ktoś, kto na nią czeka! 


Bardzo lubię myśleć w ten sposób o książkach, o ich tajemnym życiu, podróżach i chwilach euforii podczas czytania. Dlatego korzystam właśnie z biblioteki. Mam wtedy pewność, że książki są tam szczęśliwe, bo przecież wypożyczane i czytane. Nie mam w domu zbyt wielu egzemplarzy, które mogłyby czuć się porzucone i niechciane, ale może Ty takie masz? Może Twoje półki uginają się od książek, do których już nie wrócisz? Może chciał(-a)byś odświeżyć swoją domową biblioteczkę i upolować kilka nowości na długie, jesienne wieczory? To jest właśnie idealny moment. 


wielka wymiana książkowa


Dziś właśnie ruszyła II edycja Wielkiej Wymiany Książkowej, którą zorganizowały Magda (Save The Magic Moments) i Dagmara (Socjopatka). Dzięki tej akcji możesz wymienić książki, których już nie potrzebujesz i na ich miejsce zgarnąć nowe tytuły. Niestety ze względu na brak lektur do oddania nie mogę wziąć udziału w wymianie, ale kibicuję dziewczynom całym swoim czytelniczym serduchem. Wierzę w pomyślność tej inicjatywy, bo książki to samo dobro, a przecież dobrem trzeba się dzielić, trzeba je mnożyć! Ponadto zarówno Magda, jak i Dagmara robią to z miłości do czytania, więc przygotowały całe przedsięwzięcie na tip-top. No, nie może się nie udać! Ale jeśli chcesz dołączyć do akcji, to łap swoje książki i leć się wymieniać, bo proponowane pozycje rozchodzą się jak świeże bułeczki! :) Wszelkie informacje techniczne znajdziesz oczywiście u dziewczyn na blogach, ale żeby Ci to ułatwić podrzucę Ci kilka linków:

  • Magda - jak dołączyć, informacje dla blogerów i książki Magdy, którymi chce się wymienić - to wszystko znajdziesz TU;
  • Dagmara - jak wyżej, tylko tu znajdziesz książki Dagmary - kliknij TU.

Ponadto pod każdym z tekstów dziewczyn trwa link party - wszyscy blogerzy, którzy zgłosili chęć udziału w wymianie wrzucają swoje linki do tekstów. W każdym z nim znajdziesz książki, które oferują blogerzy. 


wielka wymiana książkowa


To chyba wszystko, co jest Ci potrzebne, aby dołączyć do akcji. Nie zwlekaj, pędź po książki! Choć sama się nie wymieniam, to zastanawiam się, czy nie upoluję kilku książek. Może znajdę coś dla Lilki... Bo my sobie już czytamy, wiesz? :) 


Pozdrawiam Cię ciepło!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger