Bułki pszenne ze słonecznikiem


bułki pszenne ze słonecznikiem


Zadziwiające z jaką łatwością można zaczarować prozaiczne czynności i sprawić, że jawią nam się wyjątkowymi. Ot, zwykły posiłek. Wystarczy zatrzymać się na chwilkę, wyzbyć się tego codziennego pośpiechu. Wiem, że Twój dzień i tak wyprzedza Cię wciąż o pół kroku. Ja też tak mam. Pracuję nad tym - przedłużam godziny, rozciągając minuty jakby były z gumy. Przytrzymuję jedną nogą sekundy, aby choć odrobinę wyjść drugą nogą przed szereg obowiązków i zadań. I wiesz, nie zawsze mi się udaje. Przegrywam z tym, co muszę. Jednak każdego dnia staram się spojrzeć na te zwykłe sprawy uważniej. Świadomie planuję je, aby docenić, że w tej szarości można odnaleźć jakąś pozytywną barwę. Czasami to właśnie codzienność wychodzi mi naprzeciw i ułatwia mi wpasowanie mojego dnia w rytm slow life.


Ostatnio tak bardzo zajęłam się porządkami - myciem okien, praniem, prasowaniem i w tym wszystkim marudzącą Lilką, której zdecydowanie jesienna aura nie sprzyjała, że najzwyczajniej w świecie zapomniałam o zakupach. Obudziłam się dopiero, gdy A. wychodził do pracy na nocną zmianę. Za późno. Musiałam wykrzesać z siebie odrobinę energii i przygotować sobie coś na kolację. Wystarczyła mąka, trochę ciepłej wody i drożdże - tak powstały pyszne pszenne bułeczki, które w ostatnich dniach robią furorę u nas w domu. Bułki pszenne ze słonecznikiem


bułki pszenne ze słonecznikiem


Lista składników


(proporcje na około 9 bułeczek)

  • 500 g mąki pszennej;
  • 200 ml ciepłej wody;
  • 1,5 dag świeżych drożdży;
  • 2 łyżki miękkiego masła;
  • 1,5 łyżeczki cukru;
  • szczypta soli;
  • garść łuskanego słonecznika (opcjonalnie: pestki dyni, siemię lniane; otręby itp.).


Sposób przygotowania


Drożdże rozkrusz palcami i rozpuść w ciepłej wodzie, dodaj cukier, przesianą mąkę, szczyptę soli, masło, słonecznik. Wszystkie składniki dokładnie połącz, a następnie przez około 10 minut wyrabiaj ciasto aż uznasz, że jest wystarczająco miękkie i elastyczne. Przykryj je ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na około godzinę.


Po upływie tego czasu, ciasto powinno być wyrośnięte. Przygotuj sobie blachę - oprósz ją mąką lub wyłóż papierem do pieczenia. Uformuj bułeczki, delikatnie spłaszczając je od góry. Przykryj ściereczką i pozostaw jeszcze przez chwilę, aby znów trochę podrosły. Przed włożeniem do piekarnika zrób przedziałek na bułeczkach lub krzyżyk.


Bułki piecz w nagrzanym piekarniku do 200 stopni C przez 20 minut.bułki pszenne ze słonecznikiem

bułki pszenne ze słonecznikiemWiesz ile zajęło mi przygotowanie tych bułeczek? 15 minut! Tyle, ile spacer do sklepu po świeże pieczywo. Jestem zachwycona tym przepisem. Jedyne, co może sprawiać trudność to właśnie wykrzesanie z siebie odrobinę dobrej woli i przygotowanie ciasta troszeczkę wcześniej, aby miało czas wyrosnąć. Uwierz mi, że jest to warte zachodu! Wczoraj, robiąc zakupy stwierdziłam, że te kupne nie umywają się do tych domowych. Przede wszystkim masz pewność, co jesz! Ponadto zachwyt na twarzach bliskich jest dla mnie bezcenny, a musisz wiedzieć, że ja uwielbiam karmić innych tym, co wychodzi mi dobrze. Serdeczności!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger