"Miłość i kłamstwa" Cecelii Ahern


milosc-i-klamstwa-cecelia-ahern


Są rzeczy, o których chcemy zapomnieć, rzeczy, o których nie możemy zapomnieć, i rzeczy, o których zapominamy, że je zapomnieliśmy - aż do chwili, kiedy same nam o sobie przypominają.
Cecelia Ahern, Miłość i kłamstwaZ nieukrywaną radością sięgnęłam po najnowszą powieść Cecelii Ahern. Tak to już bywa z ulubionym autorem. Gdy na rynku wydawniczym pojawia się jego nowa książka, zacierasz ręce z niecierpliwością, przebierasz nogami i chwytasz się łapczywie myśli, że już niebawem poznasz nowych bohaterów, którzy przez najbliższe godziny staną się twoimi przyjaciółmi. To jak prezent w postaci wymarzonej zabawki, którą bawisz się, odrzucając na bok stare i dobrze znane przedmioty. 


Jednak, gdy zaczęła się moja przygoda z Miłość i kłamstwa C. Ahern coś mi się nie zgadzało. Czy gra w kulki jest naprawdę czymś tak zajmującym, że należało o tym popełnić powieść? Otóż tak! Pasja, choćby najbardziej żenująca i nie przystająca dojrzałemu człowiekowi, może być dowodem głębokiej wrażliwości. Co więcej, może być przyczyną, dla której przez lata upycha się swoje prawdziwe ja w najskrytszych zakamarkach własnego umysłu, tworząc oblicze pożądane przez otoczenie.milosc-i-klamstwa-cecelia-ahern


Pewnego dnia Sabrina Boggs trafia na bogatą kolekcję marmurków, którą przez lata gromadził jej ojciec. Pozornie nie ma w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że Sabrina nie miała pojęcia o pasji ojca. Zaintrygowana swym odkryciem, rozpoczyna poszukiwania brakujących kulek. Nie spodziewa się, że niewinne dochodzenie doprowadzi ją do odkrycia nowej twarzy mężczyzny, z którym spędziła całe swoje dzieciństwo. Czy świadomość, że to, w co wierzyła było starannie tkaną siecią kłamstw pozwoli jej odnaleźć upragniony spokój? Czy prawda faktycznie ma wyzwalającą moc? I wreszcie - czy jeden dzień wystarczy, aby naprawić błędy przeszłości i wrócić na właściwe tory?


milosc-i-klamstwa-cecelia-ahern

milosc-i-klamstwa-cecelia-ahern


Cecelia Ahern ponownie udowodniła, że jej pióro jest wciąż lekkie i płynne, a jednocześnie skłaniające do refleksji. I choć klimat powieści, sposób kreowania rzeczywistości i bohaterów w każdej książce ma podobny, bardzo charakterystyczny rys, to jednak autorka potrafi zadziwić, zainteresować i zachęcić, aby ponownie sięgnąć po jej twórczość.


milosc-i-klamstwa-cecelia-ahern


Miłość i kłamstwa to poruszająca historia o niewinnym kłamstwie, które podzieliło, oddaliło i zniszczyło tak bliskie sobie osoby. To również opowieść o tym, że nigdy nie jest za późno, aby się oczyścić z kurzu przeszłości. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger