"Dziedzictwo" Katherine Webb


dziedzictwo-webb


Niektóre rzeczy giną bezpowrotnie w odmętach przeszłości - pewnie właśnie dlatego przeszłość jest taka tajemnicza i tak bardzo nas fascynuje.

K. Webb, Dziedzictwo 


Czasami pragniemy zatrzasnąć przeszłości drzwi tuż przed nosem wspomnień. Bo niewygodna, zbyt bolesna, wstydliwa, a może po prostu podświadomie obawiamy się tego, co moglibyśmy ujrzeć. Dlatego wypieramy to, co uwiera. Jednak są takie chwile, które decydują za nas i wyciągają na powierzchnię to, co w naszej pamięci dawno pogrzebane. To od nas zależy czy prawda nas wyzwoli, czy może duchy przeszłości przygniotą nas swym ciężarem.dziedzictwo-webb


Pewnego mroźnego dnia Erica Calcott i jej siostra Beth stają tuż przed progiem Storton Manor, niezwykłej posiadłości w południowej Anglii. To tu spędzały każde lato, gdy były małymi dziewczynkami. To tu mieszkała ich babka, niezbyt lubiana starsza dama. To tu w tajemniczych okolicznościach zaginął ich kuzyn, Henry. To tu wszystko się zaczęło i teraz dwie młode kobiety muszą zdecydować czy chcą otworzyć drzwi do przeszłości.


Erica, wbrew woli siostry, wyrusza naprzeciw rodzinnym demonom. Jej poszukiwania doprowadzają ją do amerykańskiej prerii z początków XX wieku, młodej dziedziczki i pewnej, okropnej tajemnicy. Początkowo odkryte dzieje wydają się fascynujące, ale tylko do chwili, gdy zaczynają niepokojąco wplatać się w historię rodziny Calcottów.


dziedzictwo-webb


Dziedzictwo Katherine Webb to niesamowita i poruszająca opowieść, która wciąga od pierwszych stron. Dzięki dwutorowej akcji poznajemy dwie niezwykłe historie młodych kobiet. Skrywane tajemnice, okropne zbrodnie i wewnętrzna tułaczka - to wszystko Webb ukryła na kartach swojej powieści. Ponadto autorka sprawnie ukazała, że choć czasy się zmieniają to obawa przed innością jest nadal tak samo przerażająca. Boimy się tego, co nieznane, pochłaniamy jak gąbka społeczne uprzedzenia, którymi karmi nas otoczenie. Ale czy słusznie? Czasami to, co naprawdę niebezpieczne jest w nas samych...


dziedzictwo-webb


Dziedzctwo Katherine Webb to idealna lektura na czerwcowe wieczory. 
Gorąco polecam! 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger