Naleśniki po meksykańsku

nalesniki-po-meksykansku


Ostatnio jedyną czynnością, którą wykonuję bez wysiłku i z nieukrywaną przyjemnością jest jedzenie. To nie tak, że wcześniej miałam z tym jakiś problem. Nie, po prostu teraz to JEDYNE, co skłania mnie do przyjęcia innej pozycji niż półleżące okupowanie kanapy, okraszone posapywaniem i pojękiwaniem. Och, żebyście wiedzieli jaki to magiczny czas! Wracając do jedzenia, to wymyślanie kolejnych przekąsek jest niezwykle rozrywkową częścią mojego dnia. Rytuał rozpoczynam od pobudzenia kubków smaków, następnie opracowuję plan, który ma mnie doprowadzić do pozycji pionowej. Później przybieram najbardziej zbolałą minę, która ma wpędzić moją ukochaną połówkę w poczucie winy z powodu mojej totalnej obłości. Gdy A. podąża mym śladem z krwawiącą duszą i przejmuje dowodzenie w kuchni, wtedy cel zostaje osiągnięty.


źródło

Czasami zdarza się, że moje zdolności aktorskie ocierają się o Oscara. Wtedy mąż nie tylko realizuje się kulinarnie, ale także układa menu zgodne z moim aktualnym pokarmowym zapotrzebowaniem. Najwidoczniej po dziewięciu miesiącach nabrałam wprawy, bo A. wyprzedził ostatnio mój ociężały umysł i zanim wpadłam na co mam ochotę, podsunął mi pomysł z meksykańskim jedzeniem. Po opanowaniu ślinotoku, zastanowiłam się czy czerwona fasola i wyczekiwany poród to dobre zestawienie... Ale bądźmy szczerzy, mało rzeczy mnie teraz obchodzi - jestem toczącym się balonem. Balonem, napełnionym wodą. Balonem, napełnionym wodą, z malutkim balonikiem w środku... Naleśniki po meksykańskunalesniki-po-meksykanskuTak naprawdę to nie wiem, czy nasza wersja naleśników ma coś wspólnego z meksykańską kuchnią, ale dość ładnie brzmi. Ponadto farsz był tak pyszny, że najpierw pochłonęłam pięć łyżek, zanim przygotowałam wersję oficjalną do skonsumowania. Tak czy owak, było dobre, nawet bardzo.


Naleśniki przygotowałam według przepisu, który jakiś czas temu Wam podawałam w tekście o diecie bezglutenowej


Lista składników / farsz

500 g mięsa mielonego
1 puszka pomidorów krojonych
kukurydza
czerwona fasola
1 czerwona papryka
2 cebule
2-3 ząbki czosnku
przyprawy (według uznania)
świeża bazyliaSposób przygotowania

Przyprawione mięso mielone podsmażamy na patelni. Następnie dodajemy do niego posiekaną cebulę, paprykę i czosnek. Gdy składniki delikatnie zmiękną, możemy dodać pomidory. Na koniec łączymy farsz z fasolą i kukurydzą, doprawiamy i dodajemy świeżą bazylię. 


nalesniki-po-meksykansku


Farsz przekładamy na naleśniki i pochłaniamy, gdy jeszcze są ciepłe w ilości dowolnej. ;)


nalesniki-po-meksykanskuSmacznego!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger