Między słowami


Wierzę, że słowa mają moc. Nazywają, określają, oświadczają, wyrażają. Bywa, że ich brak oznacza więcej niż byśmy chcieli. Niewypowiedziane budują mur niezrozumienia, a wypowiedziane mogą ranić, burzyć, niszczyć. Dlatego tak ważny jest ich odpowiedni dobór. Otaczanie się pozytywnymi, dobrymi. Bo przecież tymi pięknymi słowami utkany jest każdy nasz dzień, chwila za chwilą. Słowami kreujemy swój świat, poznajemy, doświadczamy. 

Ze wszystkich słów świata najbardziej kocham te zapisane. Te na karteczkach, nabazgrane odręcznie, pozostawione w domowej przestrzeni - zawsze wywołują uśmiech na mojej twarzy. Te zamknięte w twardej oprawie, ubrane w folię, odszukane na regale - opowiadają mi niezwykłe historie. Są jeszcze te oprawione, które mają przypominać mi, co tak naprawdę ma sens. 

Pierwsze "zapisane" plakaty, bo o nich dziś Wam opowiem, nabyłam w Jysku. Szukając kolejnych, wpadłam na pomysł, że fajnie mieć swoje, wydrukowane i oprawione samodzielnie. Jeden stworzyłam w bardzo prostym programie PicMonkey, drugi zaś pobrałam z bloga My Pink Plum. Magda, autorka bloga, tworzy cuda! Jej estetyka i przestrzeń, w której żyje, idealnie wpisują się w mój gust. W swoim blogowym świecie prezentuje świetną grafikę - naprawdę warto tam zajrzeć. :)

Subtelny tekst, umieszczony w ramce to jeden z elementów dekoracji stylu skandynawskiego, ale nie tylko - znajdziecie go również we wnętrzach industrialnych, shabby chic, czy retro. Wybierając idealny plakat warto poszukać czegoś wyjątkowego, czegoś, co odnajdzie się w Waszym świecie.

Mój! :) 


Moje plakaty są już gotowe, cierpliwie czekają na komodzie. Docelowo mają znaleźć się nad kanapą. Półka już odebrana ze sklepu, nabiera mocy prawnej w kartonie w sypialni... 

Ten malutki wylądował na szafce nocnej w sypialni. Kupiony w Jysku za grosze. 


I jeszcze kilka inspiracji wyszukanych w sieci.

źródło
źródło
źródło

źródło

źródło
Enjoy!
Ola

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zostawisz swój ślad. Każdy Twój komentarz sprawia mi ogromną przyjemność.

Copyright © 2016 Do utraty tchu. Uważniej , Blogger